Friday, February 10, 2012

przeszywane serca - kurs


Chciałabym Wam dziś pokazać, w jaki sposób radzę sobie, kiedy maszyna odmawia posłuszeństwa. Bądź, kiedy chcę uzyskać efekt bardziej topornego szycia. Oczywiście, wzór można wybrać sobie taki, jak dusza zapragnie. U mnie tym razem królują serduszka. Kurs wykonałam na użytek portalu Scrapujące Polki

Potrzebne nam będą:
papiery
gruba igła z dużym oczkiem
ewentualnie szpikulec introligatorski (ale można zastąpić igłą)
kartonowe pudełko
wełna/sznurek/mulina

Wykonanie 
Wycinamy z dowolnego papieru serduszka.

 

 Moje są w kolorze craftowym. Zmasakrowałam je dodatkowo kilkoma mediami (paint dabber, glimmer mist, farbka akrylowa)Następny krok, to przyklejenie serduszek w upatrzonym wcześniej miejscu. Kartkę z serduszkami kładziemy na pudełku tekturowym (pustym w środku!), które nie żal nam trochę zmasakrować. Teraz bierzemy igłę albo szpikulec introligatorski i przekłuwamy dziurki w dowolnych miejscach. Możemy wcześniej rozrysować sobie, jak chcemy, by nasze przeszycia wyglądały.

Mój wzór wygląda tak:


 

I teraz bierzemy się do szycia! Zamiast robić supełki, nitki umocniłam taśmą dwustronnie klejącą, od spodu. Na końcu papier ten przykleję na papier bazowy, taśma dodatkowo go umocni. Jeśli papieru nie przyklejamy już, to zamiast taśmy dwustronnej, możecie użyć zwykłej, albo zrobić supełek.
Pierwsze serduszko przeszyte


 I kolejne również, a do tego dorabiam jeszcze, tą samą metodą sznureczki.i całość:a scrap wygląda tak: Mam nadzieję, że kurs przyda się Wam, zachęcam do wykorzystywania go!

Autorka kursu: Karmeleiro

Pochwalcie się w komentarzu pod tym postem, jak wypróbujecie ten kursik!

5 comments:

 1. Super! Oj na pewno się przyda:)

  ReplyDelete
 2. aleeeee fajny efekt!! dzięki za kursik :*

  ReplyDelete
 3. Bardzo oryginalny kurs na uzyskanie ciekawego efektu :)

  ReplyDelete
 4. Śliczne różowe baloniki!

  ReplyDelete

Dziękuję Ci za te słowa, które po sobie tu zostawiasz! Bardzo lubię je czytać.