Tuesday, November 25, 2014

Testuję Tutoriale. Gość specjalny; Sylwia-eRWitajcie! Już najwyższy czas przedstawić Wam moje kolejne testowanie kursu wykonanego przez jedną ze zdolnych duszyczek. Dziś zupełnie świeżutki, bo sam tutorial ukazał się miesiąc temu i od razu podbił moje serce. Zapraszam na post z moim wspaniałym Gościem - Sylwią-eR!
Przyznam się, że nigdy dotąd nie udało mi się stworzyć od a do z czegoś z origami. Mam książkę, która krok po kroku pokazuje, jak wykonać różne żuczki, tarantule i inne stworzenia, ale żaden, który wyszedł spod moich rąk nie przypominał oryginału... A tu niespodzianka! Choineczki wg kursu Sylwi - TEGO kursu - robi się łatwo i bardzo przyjemnie. Na jednej poprzestać nie zdołałam... Będą moim hitem numer jeden tegorocznych świąt! Sylwia - dziękuję za ten swietny tutorial i podpowiedź na piękną bożonarodzeniową ozdobę! Od siebie dodam, że idealnie sprawdził się w tych projektach papier Dovercraft o gramaturze 150. Jest na tyle elastyczny, że nie pęka na załamaniach. Mój - Dovercraft Krafty Chrismtas kupiłam w Scrappasji.

A oto więcej zbliżeń moich choineczek, które ozdobiły torebeczki na prezenty. Z dwóch choineczek skleiłam natomiast ozdoby choinkowe. Może to dobry pomysł na zabawę z dziećmi?


Zapraszam Was na wywiad z Sylwią oraz na JEJ bloga.

No  tak...Młódką  nie jestem  -  ponad  40 na karku...Troje dzieci- w tym student, gimnazjalistka i 7-io  latek.
Mieszkam w Katowicach. Działalności papiernicze i mediowe wykonuję na strychu, bo  w ogólnie dostępnych pomieszczeniach domu mam zakazane....
Domownicy nie wytrzymywali walających się ścinków, mediów, stempli.
Zawodowo współprowadzę Poradnię Lekarza Rodzinnego i Zespół Domowej Opieki  Paliatywnej. Czuję się spełniona.
Mam czas na dokształcanie się i papierkowe robótki ręczne. Doba wydaje mi się jednak  za krótka.
Kocham karteczki i małe formy tagi, atc.Związana byłam ze Scrapującymi Polkami-  dział  atc a aktualnie, ArtGrupą ATC, Scrapkiem i Anemone:)
Pozostaje mi tylko serdecznie zaprosić Was do mojego miejsca w sieci:http://sylwiaer.blogspot.com/a Marysi podziękować za bardzo miłe zaproszenie : )


Jak przebiega u Ciebie proces tworzenia tutoriali. Czy jakoś specjalnie się do nich przygotowujesz?

Nie czuję się specjalistką od kursów i kursików. Zazwyczaj gdy zainspiuje  mnie jakaś praca usiłuję dociec jak ktoś ja wykonał i zadaję sobie pytanie: Jak zrobiłabym to sama. Dlatego te kursiki, które popelniłam to zazwyczaj step by step w wersji "po mojemu" :) Z własnym opracowaniem wymiarów i doborem dostepnych w moim domu dodatków


Czy sama korzystasz z jakiś kursów robótkowych?

Oczywiście - prawdziwą kopalnią pomysłów i ciekawych kursików to poral Scrapujące  Polki,blog Tima Holtza i blogi naszych niesamowicie zdolnych scraperek- np Klaudii Szp,Joasi z Kartkowego Zacisza i Hogaty
(tutaj podaję linka do pracy, w której wykorzystałam jej kursik:http://sylwiaer.blogspot.com/2014/09/boxik-juz-na-swieta.html).
Z zagranicznych - korzystałam z kursu na hortensje Kitty Caracciolohttp://www.kittiekraft.com/punched-hydrangea-tutorial.html- a moje  hortensje są tutaj   :http://sylwiaer.blogspot.com/2013/09/domeczkowa-bya-podobna.html i
http://sylwiaer.blogspot.com/2013/06/hortensje-to-moje-ulubione.html,http://sylwiaer.blogspot.com/2013/02/w-oczekiwaniu-na-wiosne.html- Z racji tego,że kocham kwiaty hortensji, a z kursiku Kitty - co prawda  uproszczonego  korzystałam i nie raz jeszcze skorzystam moge powiedzieć, że chyba ten kursik  należy do moich ulubionych :)
Uważam, że to wspaniałe kiedy dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Doceniam  takie  postępowanie u innych.Bardzo męczy mnie natomiast posądzanie się o plagiat, kradzież pomysłów etc...
Nie lubię takich afer. Oczywiście w przypadku gdy w jakiś sposób wzoruję się na czyjejś pracy zawsze staram się zaznaczyć,o ile pamiętam źródło.

Poniżej zapraszam do obejrzenia prac, w których Sylwia wykorzystała choinki zrobione wg swojego kursu.Sylwia, bardzo Ci serdecznie dziękuję za przyjęci emojego zaproszenia. Myślę, że te choinki przypadną nie tylko mnie do gustu. Zaprasam do korzystania z kursu Sylwii - pamietajcie tylko o podlinkowaniu do oryginału :))

Ślę ciepłe pozdrowienia!

3 comments:

  1. Marysiu torebeczki prezentują się ślicznie-a ja raz jeszcze dziękuję za tak miłe wyróżnienie : )

    ReplyDelete
  2. Urocze choineczki, a wywiad z Sylwią super! Sama jestem wielką fanką jej cudnych prac!

    ReplyDelete
  3. Marysiu fantastyczny pomysł na cykl postów a wywiad z Sylwią czyta się jednym tchem

    ReplyDelete

Dziękuję Ci za te słowa, które po sobie tu zostawiasz! Bardzo lubię je czytać.