Wednesday, March 28, 2012

kurs na kartkę sztalugową dla Chabrowego Pola

Dziś przedstawię Wam kurs na kartkę, którą prawie każdy zna :) Zostałam jednak poproszona o wykonanie tutorialu dla portalu Chabrowe Pole, który możecie podejrzeć TUCzemu nie miałabym go i Wam przedstawić?

Więc do dzieła :)


Dziś przedstawię Wam kurs krok po kroku na wykonanie tzw. kartki sztalugowej. Na pewno wiele z Was już potrafi taką zrobić, ale myślę, ze kurs przyda się dla osób początkujących, które chcą urozmaicić swój warsztat.

Karta, którą dziś z Wami zrobię wygląda tak:


Co potrzebujemy?
• Papier, z którego wytniemy bazę kartki. Najlepiej jednolity, np. wizytówkowy o wymiarze 30x30cm, ale również mogą to być 2 kartki z blogu technicznego formatu A4.
• Nożyczki lub nożyk do papieru
• klej/ taśma dwustronnie klejąca
• linijka
• ołówek


Zaczynamy od wymierzenia i wycięcia prostokąta o wymiarach 15cmx30cm oraz kwadrata 15cmx15cm


Następnie składamy prostokąt na pół. Jedno z jego skrzydeł dzielimy ponownie na pół.


Powinniśmy otrzymać coś takiego:Mamy już bazę kartki. Teraz czas na ozdabianie!
Przydać się nam mogą: kolorowe papiery (np. do scrapbookingu), wstążka, kwiatki, guziki, ćwieki itp.Z przyrządów przydatne nam mogą być nożyczki, klej, kosteczki dystansowe, dziurkacz ozdobnyZaczynamy od wycięcia dwóch kwadratów o wielkości troszkę mniejszej niż nasza baza, czyli np. 14,5x14,5 cm. Jeden z tych kwadratów postarzyłam po bokach przy pomocy nożyczek.Przy pomocy dziurkacza brzegowego wycięłam paseczki, przydadzą się też mi kwiatki, wstążka i wydrukowany napis (tzw. digi stempel).Mam już gotową kartę tytułową, teraz przyklejam ją na kwadratową bazę i wraz z bazą na bazę kartki. Spójrzcie, jak to wygląda na zdjęciu.


Drugi ozdobny kwadrat naklejam wewnątrz kartki, również go ozdabiając. Mniej więcej na wysokości 2 cm od brzegu, w połowie szerokości naklejam guzik (albo mocuję ćwiek), by nasza „sztaluga” utrzymywała się w pozycji stojacej.


I mamy karteczkę!
 Digi stempel: Novinka, Kreatywne Pole
Papiery: The ScrapCake


3 comments:

 1. śliczna karteczka, bardzo energetyczna i wyjątkowa :)

  ReplyDelete
 2. Cudna!!! Świetne kolorki i ta wstążeczka taka słodziutka :D
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 3. Tak, kolory fantastyczne. Kiedyś już robiłam takie karteczki i dziękuję za kurs przypominający...czas urozmaicić swoje karteczkowanie.

  ReplyDelete

Dziękuję Ci za te słowa, które po sobie tu zostawiasz! Bardzo lubię je czytać.