Thursday, April 17, 2014

Wielkanocnie

Witam i pytam, jak u Was przyotowania świąteczne? Przyznam się, że u mnie nie za dobrze idą, bo się jakieś wirusówki przypałętały do dzieci a mnie postrzał złapał i tak sobie powoli żyjemy. Wczoraj, pierwszy raz od dawien dawna, nie sprzątnęłam wieczorneo robótkowania i przywitał mnie taki widok:


I przyznam się Wam, że natchnął mnie ten widok bardzo twórczo.

Na blogu Rapakivi, pokazałam wczoraj w ramach inspiracji wianek oraz kartki z wykorzystaniem wielkanocnych tekturek, dostępnych w sklepie Rapakivi.


Przedstawiłam tam również mój sposób na tekturki.

Pomalowałam je farbkami akrylowymi, a następnie spryskałam wodą, by kolory się rozmyły i razem połączyły.


Bazie pomalowałam farbkę, następnie pokryłam klejem Magic, zanurzyłam w mikrokulkach, potem w brokacie, poczekałam, aż wszystko wyschnie. Ostatnim etapem było domalowanie brązowych elementów przy pomocy farbki akwarelowej.Ot, i cała moja "filozofia" :) 

A na tym zdjęciu widać karteczkę, na której jajko jest nie tylko pomalowane farbami akrylowymi, ale również nałożony jest wypukły wzór przy pomocy szablonu i pasty strukturalnej.Jak u Was z przygotowaniami wielkanocnymi? Co smacznego przygotowujecie?

9 comments:

 1. Piękne inspiracje świąteczne i ciekawy pomysł na tekturki :) Przygotowania do świąt niestety idą powoli, pewnie w piątek nabiorą rozpędu ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ilona, to jutro ostro działamy świątecznie!

   Delete
 2. Piękne rzeczy zrobiłaś. ja się właśnie za okna zabieram od kilku godzin ;-). A spotkania z poprzedniego posta- zazdroszczę!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. I jak tam okna? Ja zapomniałam o nich... ale nie jest tak źle ;)

   Delete
 3. Szkoda, że już nie ma czasu skorzystać z tych cudnych inspiracji i pomysłów przed świętami. Wszystko jest piękne i klimatyczne :)

  ReplyDelete
 4. fajny ten Twój stolik.
  u nas przygotowania dziś ruszyły, wyszło słońce i natchnęło mnie do sprzątania i w ogóle.
  a teraz padam ;-)
  a jutro babki!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jak tam sprzątanie? Słońce zawsze pokaże, gdzie kurz ;)

   Delete

Dziękuję Ci za te słowa, które po sobie tu zostawiasz! Bardzo lubię je czytać.